Pytaj.gdziewyjechac.pl | Forum podróżnicze u Wędrownym Motyli

Chciałbym móc tyle podróżować. Jak to robicie?

0
0

Witam, Jestem z rocznika 84 a wiec rok starszego niż Wasz. Skończyłem studia, znalazłem pracę, a od jakiegoś czasu obserwuję wasz blog. Trafiłem na wasz ślad poprzez informację na fb znajomego. Czytając i śledząc Wasze podróże nachodzą mnie ciągle pytania (być może nie doczytałem za co przepraszam), o waszą prace. Czy pracujecie, jeśli tak, to jaka praca pozwala wam tyle podróżować? No i ile to kosztuje. Takie wycieczki muszą kosztować, jakiego rzędu są to kwoty? Chodźby najkrótsza wycieczka wydaje się że musi kosztować 1000 zł.

Podziwiam, Chciałbym móc tyle podróżować

Z poważaniem Dawid

  • dawid zadał pytanie 9 maja 2014
  • ostatnio edytowany 14 maja 2014
0
0

1000 zł? Dawidzie. Chyba jednak niezbyt dobrze wczytałeś się w naszego bloga. Nawet na Ameryki Środkowej zapłaciliśmy mniej za bilet ;) Po to czasami wrzucamy Wam propozycje lotów za małe pieniądze - bo sami tam robimy. Pewnie masz na myśli wszystkie dodatkowe wydatki, typu spanie, jedzenie, wstepy itd.

Ale nawet tu staramy się zawsze minimalizować wydatki. Krótkiej wycieczki za 1000 zł daaawno nie mieliśmy. Ba, nawet takiej za 500 zł nie mieliśmy. Dla nas 200-350zł to takie optimum. I często się sprawdza. Pracujemy normalnie, na etatach. Mamy 26 dni urlopu na rok. Plan minimum to dwa wypady w miesiącu jakieś. Głównie okołoweekendowe. Uwierz - da się. Tylko trzeba umiejętnie wszystko planować i być baaardzo cierpliwym w szukaniu, dopasowywaniu i przeliczaniu.

Twoja odpowiedź