Pytaj.gdziewyjechac.pl | Forum podróżnicze u Wędrownym Motyli

Pytanie o Petrę i Wadi Rum. Dojazd, noclegi

0
0

Hej. Wasz blog zainspirował mnie do wyjazdu do Jordanii:)

Wybieram się tam we wrześniu - i w związku z tym mam pytanie: czy jechaliście do Petry i Wadi Rum "na żywca", czy może mieliście wcześniej rezerwację hosteli, transportu na Wadi Rum itp.? no i czy warto w ogóle robić tam rezerwacje z wyprzedzeniem, czy może wybór jest tak duży, że spokojnie da się temat ogarnąć będąc już na miejscu?

Pytam, bo wiadomo - taka rezerwacja ogranicza swobodę, nie można sobie przedłużyć, czy skrócić pobytu w innym miejscu, tylko trzymać się grafiku, z drugiej strony - nie chciałbym ryzykować, że coś mnie ominie w takich miejscach jak Wadi Rum, czy Petra :)

Co radzicie?

  • Marek zadał pytanie 1 maja 2014
  • ostatnio edytowany 6 maja 2014
0
0

Cześć! Super wybór

Krótko i konkretnie: Niebawem zrobimy wpis o tym. Ale tak... jest spory wybór. My polecamy Medotation camp - jest na bookingu. Jest około 20-30 możliwości. Wszystko jest megaswobowne, oni tam zyją bardzo "lazy" Wadi Musa (Petra) niestety dość się komercjalizuje i ceny idą do góry podobno. Miejsca w hotelach i hostelach zajmują wycieczki zorganizowane i backpackerzy, więc pewnie zajętość jest większa. Pomiędzy Wadi Musa a Wadi Rum kursuje raz dziennie poranny busik (chyba godzina 8.00) i to jedyna możliwa droga. Pomijajac stopa z przynajmniej 2 przesiadkami.

pzdr!

Twoja odpowiedź