Pytaj.gdziewyjechac.pl | Forum podróżnicze u Wędrownym Motyli

Wyspy Kanaryjskie. Którą wyspę wybrać?

-1
0

Słyszeliśmy, że każda wyspa jest inna - Gran Canaria i Teneryfa  to "kontynenty w miniaturze", Lanzarote oferuje oryginalne, surowe "księżycowe" wręcz krajobrazy, "Fuerta" podobno słynie z najpiękniejszych plaż na całym archipelagu, jest też idealna dla amatorów sportów wodnych. Jakie są Wasze spostrzeżenia? Którą wyspę polecacie? Którą byście wybrali?

1
0

Sam byłem na Gran Canarii i było świetnie. W dodatku trafiłem na karnawał. Planuje teraz wybrac się na Teneryfę i zobaczymy jak będzie.

Ale Gran Canaria super - od morza, plaż, bo góry, trekkingi itp. Dla każdego coś dobrego!

1
0

Witam, wg mnie Teneryfa jest bardziej różnorodna i ma więcej atrakcji. Polecam wulkan, Loropark, rejs z oglądaniem waleni i delfinów oraz leżakowanie na czarnym piasku lub kąpiele w skalistych " naturalnych" basenach. Natomiast Fuertaventura to mega plaże i pagórkowate pustkowia. Wg mnie jest lepsza do leżakowania z małymi dziećmi na plaży.

1
0

Według mnie wizytówkami Wysp Kanaryjskich są właśnie Gran Canaria i Teneryfie. Na Lanza czy Fuerte jedziesz się przede wszystkim opalać. Dobrym rozwiązaniem jest np. tydzień na Teneryfie i zwiedzanie i tydzień na lanzarote i opalanie.

Pytanie tylko, którą z 2 wysp Lanza i Fuerta wybrać. Na Teneryfie byłam - jest fantastyczna. Lista atrakcji na Gran Canarii

wydaje się być jednak większa, więc mój głos na Gran Canarię

  • anulka odpowiedział 1 maja 2013
  • ostatnio edytowany 15 czerwca 2013
Twoja odpowiedź